English Version English Version
Szolgáltatások
Projektadminisztráció
Pályázatfigyelés
Pályázatírás
Projektmenedzsment
Minőségbiztosítás
Partnerkeresés
Pályázatfordítás
Tanácsadás
Pályázatírás - Tiszta verseny!
Új Széchenyi Terv - Munkahelyi képzések támogatása mikro- és kisvállalkozások számára

TÁMOP-2.1.3.B-12/1-2

 

A pályázat várható megjelenése: 2012. március (a pályázat jelenleg tervezési fázisban van, a jelenlegi összefoglalóban közölt adatok a konkrét kiírás megjelenésével változhatnak).

Cél: mikro- és kisvállalkozások munkavállalói képzésének támogatása

 

Pályázók köre:

-   korlátolt felelősségű társaság (KSH 113), részvénytársaság (KSH 114), európai részvénytársaság (KSH 115)

-   takarék- és hitelszövetkezet (KSH 122), mezőgazdasági szövetkezet (KSH 124), európai szövetkezet (KSH 125), biztosító szövetkezet (KSH 126), szociális- és iskola szövetkezet (KSH 127), egyéb szövetkezet (KSH 129)

-   ügyvédi iroda (KSH 131), vízitársulat (KSH 133),víziközmű-társulat (KSH 134), erdőbirtokossági társulat (KSH 135), végrehajtó iroda (KSH 136), közjegyzői iroda (KSH 137), magyarországi székhelyű európai gazdasági egyesülés (KSH 138), egyéb, máshova nem sorolt jogi személyiségű vállalkozás (KSH 139)

-   betéti társaság (KSH 212), közkereseti társaság (KSH 211), egyéni cég (KSH 213)

-   külföldi székhelyű vállalkozás fióktelepe (KSH 226), külföldi székhelyű európai gazdasági egyesülés magyarországi telephelye (KSH 227)

-   máshova nem sorolt, jogi személyiség nélküli vállalkozás (KSH 229)

-   egyéni vállalkozói nyilvántartásban szereplő egyéni vállalkozó (KSH 231), egyéb egyéni vállalkozó (KSH 232)

-   nonprofit közkereseti társaság (KSH 621), nonprofit betéti társaság (KSH 622), nonprofit korlátolt felelősségű társaság (KSH 572), nonprofit részvénytársaság (KSH 573).

A pályázati kiírásra kizárólag olyan vállalkozások pályázhatnak, amelyek a 800/2008/EK rendelet 1. sz. melléklete alapján mikro-, vagy kisvállalkozásnak minősülnek, azaz.

 Mikrovállalkozás: amely 10-nél kevesebb személyt foglalkoztat, és amelynek éves árbevétele és/vagy éves mérlegfőösszegének értéke nem haladja meg a 2 millió eurót.

Kisvállalkozás: amely 50-nél kevesebb személyt foglalkoztat, és amelynek éves árbevétele és/vagy éves mérlegfőösszegének értéke nem haladja meg a 10 millió eurót.

 

 

Pályázat célterülete és célcsoportja:

A pályázat a Közép-magyarországi régióban és a konvergencia régiókban is meghirdetésre kerül. A pályázó a székhely/fióktelep/telephely munkavállalóinak képzésére nyújthat be pályázatot.

 

A képzéseken kizárólag a pályázó vállalkozás munkavállalói, a segítő családtag, a vállalkozás tulajdonosa és a vállalkozás vezető tisztségviselője jogosult részt venni.

A képzésben részt vehet bármely magyar állampolgárságú és minden olyan, nem magyar állampolgárságú természetes személy is, aki magyarországi munkavégzésre jogosító munkavállalási engedéllyel rendelkezik, vagy magyarországi munkavállalásához engedély nem szükséges. Változó munkahely esetén a képzésben részt vevő személy állandó lakóhelye az irányadó.

 

Mire lehet pályázni:

A pályázati kiírás keretében kizárólag az alábbi képzéstípusok megvalósítására igényelhető támogatás:

-   szakmai képzések: kizárólag a szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. törvény 3. § (2) bekezdés c) és (3) bekezdés a) pontjában meghatározott képzés (azaz az állam által elismert által elismert szakképesítés megszerzésére irányuló szakmai képzés, amely 1.) a munkakör betöltéséhez szükséges, foglalkozás, tevékenység gyakorlására képesítő végzettség megszerzésére irányul, 2.) a szakmai tevékenység magasabb szintű gyakorlásához, a mestervizsgához szükséges ismeretek elsajátítására irányul)

-   idegen nyelvi képzések;

-   vállalkozás működésével kapcsolatos képzések: minden olyan ismeret-, kompetenciafejlesztésre irányuló képzés, mely a vállalkozás fejlesztését vagy a munkavállaló magasabb szintű munkavégzését eredményezi;

-   számítástechnikai, informatikai képzés.

 

Csak olyan képzési program fogadható el, mely alapján a képzés vizsgával zárul.

 

A képzésekre vonatkozó szakmai kritériumok:

1.) Vásárolt szolgáltatásként megvalósuló képzések esetén:

-   Magyarország területén megvalósuló képzés esetén kizárólag a támogatott képzés teljes időtartamára érvényes FAT intézmény-akkreditációs tanúsítvánnyal rendelkező intézmény által nyújtott képzés vehető igénybe.

-   A megvalósuló képzések minimum 70 %-ának program-akkreditációval kell rendelkezniük.

 

2.) Belső képzések esetén:

Intézményi akkreditáció nem szükséges.

Az adott vállalkozásnál hasznosítható ismereteket nyújtó belső képzéseket a felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. törvény 16. § (2) bekezdésében meghatározott tartalmi követelmények szerint kidolgozott képzési program alapján kell lefolytatni.

 

Elszámolható költségek:

 1.) Külső képzés esetén (vásárolt szolgáltatás):

a.    képzés költsége (beleértve a képzéshez szükséges tankönyvek, jegyzetek díját, vizsgadíjakat, bizonyítvány kiállítás díját, nem elszámolható azonban a tananyagfejlesztés). A teljes projekt időszakra vonatkozóan az egy személyhez köthető képzésre jutó támogatási összeg (mely magában foglalja a fent nevesített egyéb díjakat) nem haladhatja meg a 450.000,- forintot, valamint a 3.000,- Ft / fő súlyozott átlagos óradíjat. A képzések időtartama minimum 20 óra / képzés.

b.    szállás és ellátás költsége együttesen max. 8.000 Ft/fő/éj (ÁFA nélkül), amelyből az ellátás költsége max. 4.000 Ft/fő lehet (képzésben résztvevők)

c.    utazási költség (képzésben résztvevők): amennyiben a képzés a munkavégzéstől eltérő helyszínen kerül megtartásra.

d.    a képzési projekttel kapcsolatos eligazítás és tanácsadási szolgáltatások költségei (maximum a projekt összköltségének 5 %-a).

 

e.    A képzésben részt vevő munkavállalónak a számvitelről szóló 2000. évi C, törvényben meghatározott személyi jellegű költségei, maximum az a)-c) pontban felsorolt költségek összértékéig, de legfeljebb személyenként a minimálbér ötszörösének mértékéig. Az egy munkavállalóra elszámolható – közterhekkel együtt számított – bérköltség a képzés óraszámával megegyező időre, arányosítva számolható el.

 2.) Belső képzés esetén:

a.       az oktatók személyi jellegű költségei:

b.    egyéb folyó költségek, úgymint a képzéshez közvetlenül kapcsolódó anyagok, fogyóeszközök;

c.    a képzés során használt eszközök és felszerelések értékcsökkenése, olyan mértékben, amennyiben azokat kizárólag a képzési projekt céljaira használják.

(Itt is a teljes projekt időszakra vonatkozóan az egy személyhez köthető képzésre jutó támogatási összeg (mely magában foglalja az a), b) és c) pontban nevesített díjakat) nem haladhatja meg a 450.000,- forintot, valamint a 3.000,- Ft / fő súlyozott átlagos óradíjat. A képzések időtartama minimum 20 óra / képzés.

d.    az oktatók és képzésben résztvevők utazási költségei, beleértve a szállás- és ellátás költségeket is. A szállás és ellátás költsége együttesen max. 8.000 Ft/fő/éj (ÁFA nélkül) lehet, amelyből az ellátás költsége max. 4.000 Ft/fő lehet (képzésben résztvevők). Utazási költség akkor számolható el, ha a képzés a munkavégzéstől eltérő helyszínen kerül megtartásra.

e.    a képzési projekttel kapcsolatos eligazítás és tanácsadási szolgáltatások költségei (maximum a projekt összköltségének 5 %-a).

f.     A képzésben részt vevő munkavállalónak a számvitelről szóló 2000. évi C, törvényben meghatározott személyi jellegű költségei, maximum az a)-d) pontban felsorolt költségek összértékéig, de legfeljebb személyenként a minimálbér ötszörösének mértékéig.

 3.) Egyéb költségek

-   tájékoztatás és nyilvánosság biztosításával kapcsolatos költségek legfeljebb az igényelt támogatás 3%-ig tervezhetők

-   az elkülönített, a támogatás fogadására szolgáló bankszámla számlanyitási és számlavezetési díja, valamint tranzakciós költségei legfeljebb havi 10.000 Ft-ig számolható el.

 

Projekt időtartama:

A projekt megvalósítását a pályázó annak megkezdésétől számítva minimum 5 és maximum 20 hónapra tervezheti.

 

A támogatás mértéke:

De minimis támogatásként: 100%

Képzési támogatásként (azon pályázók esetében, akik már De minimis támogatást nem vehetnek igénybe): általános képzésnél: 60%, speciális képzésnél: 25%. (Ez az intenzitás az elszámolható költségek 80%-ának, illetve speciális képzés esetén 45%-ának megfelelő maximális támogatási intenzitásig növelhető a következők szerint: a) 10 százalékponttal a fogyatékos vagy hátrányos helyzetű munkavállalóknak nyújtott képzés esetén, b) 20 százalékponttal, ha a támogatást mikro- és kisvállalkozásoknak nyújtják)

 

Igényelhető támogatás: maximum 10 millió Ft.

Előleg: maximum 25%

 

Csatolandó dokumentumok:

-   cégkivonat, vállalkozói igazolvány, létesítő okirat

-   aláírási címpéldány

-   Nyilatkozat a csekély összegű (de minimis típusú) támogatásokról (csekély összegű támogatásról)

-   Az elektronikus formában készített projekt adatlap (.xzip formátum)

-   A saját forrás rendelkezésre állását igazoló dokumentumok és nyilatkozatok eredeti példánya

-   Bankszámlák bejelentése c. formanyomtatvány

 

A pályázat várható megjelenése: 2012. március

 

A pályázat benyújtása: 2012. márciustól folyamatos

 
Amegrant Webdesign